10 kroków, jak zaplanować idealny wieczór panieński?

Za organizację wieczoru panieńskiego najczęściej odpowiedzialna jest świadkowa. Jeśli świadkiem Panny Młodej jest mężczyzna zadanie to przypada na przykład siostrze lub najlepszej przyjaciółce. Jeśli to właśnie Ty jesteś lub będziesz odpowiedzialna za przebieg tej wyjątkowej imprezy urządzanej dla bliskiej osoby, zachowaj spokój. ;) Koniecznie przeczytaj nasze 10 kroków do idealnego wieczoru panieńskiego. Będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz a impreza na pewno będzie udana


Krok 1:

Poproś przyszłą Pannę Młodą o listę gości obecnych na weselu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wyłonić wszystkie dziewczyny, których nie może zabraknąć na imprezie. Oczywiście skonsultuj przygotowaną listę z Panną Młodą i sprawdź czy na pewno nikogo nie brakuje. W zależności od planowanych aktywności, warto rozważyć też zaproszenie mamy przyjaciółki a może nawet mamy Pana Młodego. Oczywiście tą decyzję również należy skonsultować. ;)Krok 2:

Wybierz odpowiednią datę. Zwyczajowo, wieczór panieński powinno się organizować w ostatni weekend przed ślubem. Wyprawianie wesela wymaga jednak sporego zaangażowania narzeczonych , którzy mają do załatwienia mnóstwo spraw przed uroczystością. Warto więc upewnić się, że data imprezy nie będzie kolidowała na przykład z ostatnimi przymiarkami sukni ślubnej. Będzie to istotne zwłaszcza jeśli planujecie wyjazd na cały weekend. Datę możesz skonsultować z przyjaciółką lub jeżeli impreza czy wyjazd jest dla niej niespodzianką, musisz sama dyskretnie dowiedzieć się, czy nie ma w tym czasie innych planów. Najłatwiej będzie wtajemniczyć Pana Młodego. Oczywiście, jedynie co do terminu. ;) Wszystkie dziewczyny, które mają być obecne podczas pamiętnej nocy również muszą być poinformowane odpowiednio wcześnie, aby nikogo nie brakowało.


Krok 3:

Kup zaproszenia lub wykonaj je własnoręcznie. Prześlij wszystkim dziewczynom z prośbą, żeby potwierdziły swoją obecność. Musisz zrobić to odpowiednio wcześnie żebyście wspólnie zdążyły jeszcze omówić i ustalić wszystkie szczegóły związane z imprezą.

Krok 4:


Skonsultuj ze wszystkimi zaproszonymi budżet, który chcecie przeznaczyć na wieczór panieński. Najlepiej jeśli spotkacie się lub urządzicie konferencję on-line, podczas której każda z Was będzie mogła podzielić się swoimi uwagami i zaakceptować ostateczną decyzję. Uwzględnijcie koszty dekoracji, gadżetów, jedzenia, drinków, prezentu, przejazdu oraz ewentualnego noclegu. Dokładnie przemyślcie, na co będziecie potrzebowały funduszy. Podzielcie ostateczną kwotę przez ilość gości wyłączając z tego przyszłą Pannę Młodą – podczas tej imprezy, ona nie powinna za nic płacić.

Krok 5:

Wymyśl idealny pomysł na imprezę. Zastanów się, czy chcesz urządzić wieczór panieński z motywem przewodnim, odpowiedz też na pytanie, czy chcecie spędzić noc bawiąc się w klubach czy może wolicie spędzić wieczór panieński w inny sposób np. wyjeżdżając nad morze, odwiedzając SPA czy idąc do restauracji. Mnóstwo pomysłów oraz inspiracji na spędzićwieczór panieński znajdziesz tutaj: http://www.pinkdrink.pl/cms,79,99_pomyslow_na_panie_ski.htm

Krok 6:

Pamiętaj o zorganizowaniu transportu. Obojętnie, gdzie będziecie spędzać panieńską imprezę, musicie wszystkie bezpiecznie dotrzeć na miejsce oraz z niego wrócić. Musisz o to zadbać zwłaszcza jeśli na Waszej imprezie będzie alkohol. Jeśli nie macie nikogo znajomego, kto mógłby Was zawieźć na miejsce oraz odebrać, możecie zdecydować się na nieco bardziej ekstrawagancki sposób transportu czyli limuzynę z wynajętym kierowcą. Sama limuzyna jest też idealnym miejscem na panieńskie before party. :)


Krok 7:

Wybierz akcesoria i dodatki, dzięki którym dla każdego będzie oczywiste, że świętujecie właśnie wieczór panieński. Mega fajnym pomysłem jest na przykład założenie przypinek przeznaczonych właśnie na tą okazję. Takie przykładowe przypinki na wieczór panieński możecie obejrzeć tutaj: http://www.pinkdrink.pl/sklep,56,7199,etykieta_naklejka_personalizowana_kolko_glam_diva.htm
Inną możliwością jest założenie zabawnych okularów, kolorowych opasek albo boa z piór. Przyszła Panna Młoda powinna się wyróżniać i dostać swoje własne gadżety, na przykład opaskę z welonem, tiarę czy koronę.


Krok 8:

Dekoracje, dekoracje, dekoracje! Ozdoby na wieczorze panieńskim powinny być dziewczęce, trochę szalone i w odważnych kolorach, najlepiej różowym. :) Warto zaopatrzyć się w papierowe talerzyki, kubeczki, słomki i inne akcesoria do drinków, które są zarówno praktyczne – łatwo je sprzątnąć, jak i dekoracyjne. Koniecznie zaopatrzcie się też w baner na wieczór panieński, balony oraz dekoracje stołu. Część rzeczy możecie też zrobić same, na przykład pamiątkowy plakat, na którym wypiszecie przyjaciółce rady na małżeńskie życie i podpiszecie się. Kilka elementów wystarczy, aby stworzyć niepowtarzalny nastrój na udaną babską imprezę! :)Krok 9:

Jeżeli organizujesz wieczór panieński w domu czy na działce, koniecznie pamiętaj o przygotowaniu listy gier i zabaw oraz akcesoriów, których będziesz do nich potrzebować. Możecie skorzystać z gotowych zestawów kart i gier, zrealizować własne pomysły lub wykorzystać, którą z naszych propozycji z wpisu „Gry alkoholowe na wieczór panieński. Którą pierwszą wypróbujecie? ;)”Krok 10:

Poproś wszystkie dziewczyny, aby z wyprzedzeniem przekazały Ci pieniądze na wszystkie wydatki. Najlepiej ustal konkretną datę, do której prosisz, aby odpowiednia kwota została wpłacona. W ten sposób będziesz mogła bez problemu w odpowiednim czasie pokryć wszystkie wydatki związane z wieczorem panieńskim i nie będziesz musiała upominać zapominalskich, że powinni zwrócić Ci pieniądze.

Powodzenia w planowaniu! Jestem pewna, że dacie radę i będziecie świetnie się bawić! :)

Polecam sklep z gadżetami na panieńskie www.PinkDrink.pl - kliknij aby przejść do sklepu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co myślisz o tym? Zostaw komentarz, dziękuję.