Wieczór panieński za granicą – czym różni się bachelorette party od bridal shower?

Tradycja organizowania wieczorów panieńskich przybyła do nas z Anglii. To właśnie od Brytyjek oraz Amerykanek nauczyłyśmy się urządzać huczne imprezy przedślubne dla zamkniętego damskiego grona. Wieczór panieński nie zawsze wygląda jednak tak samo. Na pewno spotkałyście się z angielskimi określeniami, takimi jak „bachelorette party”, „hen party” czy „bridal shower”. Czy wszystkie te nazwy znaczą to samo? A jeśli nie to czym właściwie się różnią?

Jeśli chodzi o określenia „bachelorette party” oraz „hen party”, oba oznaczają po prostu „wieczór panieński”. Różnica polega na tym, że nazwa „bachelorette party” pochodzi z języka angielskiego amerykańskiego a „hen party” z angielskiego używanego w Wielkiej Brytanii oraz Australii.

Bachelorette party i hen party to nic innego jak luźna impreza spędzona w gronie bliskich koleżanek przyszłej Panny Młodej. To czas, kiedy główna bohaterka wieczoru powinna kompletnie się wyluzować i zapomnieć o stresie związanym z przygotowaniami do ślubu i wesela. Ma ona zaszaleć i maksymalnie wykorzystać ostatnią taką imprezę spędzoną jako kobieta wolnego stanu. Takiemu wieczorowi panieńskiemu z założenia towarzyszy niegrzeczny humor, erotyczne gadżety i dużo alkoholu. Główna część wydarzenia często odbywa się w klubie lub pubie. Mama oraz teściowa przyszłej Panny Młodej rzadko są zapraszane... ;)

Źródło: theproducersperspective.com

Źródło: ealuxe.com

Jeśli chodzi o dekoracje i dodatki na bachelorette party, dopuszczalne są drapieżne motywy z panterką czy zeberką lub różnego rodzaju gadżety na wieczór panieński w stylu Crazy Willy, które możecie zobaczyć tu: http://www.pinkdrink.pl/sklep,77,crazy_willy.htm 


Inaczej sprawa się ma, jeśli chodzi o bridal shower. Jest to dużo spokojniejsza uroczystość i atrakcyjna alternatywa dla tych Panien Młodych, które nie są fankami hucznych imprez. Podobnie, jak w przypadku bachelorette party, bridal shower organizowane jest przez pierwszą druhnę, w naszym przypadku - świadkową. Jest to spotkanie, które ma na celu obdarowanie przyszłej Panny Młodej różnego rodzaju prezentami, które mogą przydać się w domu, słowami wsparcia, które mają pomóc jej przetrwać przez dzień ślubu oraz poradami na przyszłe małżeńskie życie. Jeśli chodzi o dodatki, są one bardziej stonowane. Bridal Shower mogłoby nawiązywac na przykład do dziewczęcego stylu Pin-Up. Dodatki w stylu Pin-Up na bridal shpwer i wieczór panieńskimożecie obejrzeć tu: http://www.pinkdrink.pl/sklep,71,pin_up_girl.htm
W przeciwieństwie do imprezowego wieczoru panieńskiego, Bridal shower organizowane jest przeważnie w ciągu a na liście gości znajdują się również mama oraz teściowa przyszłej Panny Młodej. Spotkanie najczęściej organizowane jest w domu organizatorki, rzadziej w kawiarni czy hotelu.

Źródło: weddingchicks.com

Źródło: brides.com

Źródło: weddingpartyapp.com

Jeśli kiedykolwiek miałyście wątpliwości, czym różni się bachelorette party od bridal shower, teraz już wiecie. :) Jeśli będziecie organizować tego rodzaju imprezę dla przyjaciółki, warto zapytać ją, jaki typ spotkania woli. Nie każda z nas jest fanką głośnych i szalonych imprez i niektóre będą preferować spokojniejszą zabawę w stylu bridal shower. :) 

Źródło: southboundbride.com

Polecam sklep z gadżetami na panieńskie www.PinkDrink.pl - kliknij aby przejść do sklepu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co myślisz o tym? Zostaw komentarz, dziękuję.